Skip to content

18-2 vs. 6-1


Angelopoulos biraderler bırakıyoruz dediler geçen yaz ama henüz gidebilmiş değiller. Gitmedikleri gibi Panathinaikos’a sataşmadan da duramıyorlar. Geçen haftaki Yunan Kupası yarı finalinde Panagiotis Angelopoulos’un giydiği “18-2″nin çıkış noktası maçtaki hakemlerden birinin aynı zamanda geçen sezonki final serisinin üçüncü maçındaki hakem olması ve o maçın üçüncü çeyreğinde takımların kullandıkları serbest atış sayıları. Olympiacos’un hakemler konusundaki kara listesine girmek pek iç açıcı bir durum olmasa gerek, özellikle de futbolda.

Asıl mevzu ise 10 Mart’taki kupa finalinin toplantısından basına yansıyanlar. Angelopoulos’lar toplantıya katılmasa da Thanasis Giannakopoulos katılır ve Aydemir Akbaş’ı aratmaz:

“Olympiacos benimle uğraşmasın, ben tüm Avrupa’yı 6 kere si… En sevdiğiniz hakemleri getirin, yabancı hakemleri getirin, kimi istiyorsanız getirin. Ben Sparta’lıyım, taşşaklı bir adamım ve burada benim sözüm geçer.”

Bununla da sınırlı kalmaz Giannokopoulos’un dedikleri, konuşmaya çalışan Olympiacos Genel Direktörü’ne de ayar verir:

“Kapa o lanet olası çeneni. Ben sana ne zaman izin verirsem ancak o zaman konuşursun. Eğer Olympiacos yine biletlerini holiganlara verirse, PAO’yu salona bile getirmeyeceğim.”

Normal şartlarda bu ikilinin sidik yarışı derdik bu olaya ama çok net bir kazanan ve kaybedenin olduğu bir ortamda bu tanıma da pek uydukları söylenemez. Sayılar yalan söylemese gerek.

6-1 : Avrupa Şampiyonlukları

13-0: Olympiacos’un tek Avrupa şampiyonluğunu ve son lig şampiyonluğunu kazandığı 1997’den bu yana Yunanistan’daki şampiyonluk sayıları.